BDAR
Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2024 m. Vasario 06 d.

Lietuvių kalbos ir kultūros žiemos akademijos dalyvių patirtys: nuo cepelinų gamybos pamokų iki šąlančių nosių

Lietuvių kalbos ir kultūros žiemos akademijos baigimo pažymėjimai įteikti pusšimčiui absolventų, į uostamiestį atvykusių iš 16 šalių: Argentinos, Azerbaidžiano, Bolivijos, Brazilijos, Dižiosios Britanijos, Japonijos, JAV, Lenkijos, Vengrijos, Portugalijos, Rumunijos, Sakartvelo, Suomijos, Švedijos, Šveicarijos, Ukrainos.

Akademijos uždarymo šventėje naująją absolventų kartą sveikino Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas, Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto dekanas prof. Rimantas Balsys, Lituanistikos ir užsienio kalbų centro vadovė, kursų koordinatorė dr. Kristina Blockytė-Naujokė. Žiemos akademijos baigimo šventėje netrūko daug juoko, šypsenų ir apsikabinimų, o šventės „vyšnia ant torto“ dekano prof. Rimanto Balsio daina. Daina visus dalyvius sujungė į vieningą bendruomenę.

Ši žiemos akademija lanksti ir prisitaikanti prie jos dalyvių poreikių. Intensyvūs lietuvių kalbos mokymai vyko tiek gyvai auditorijose, tiek nuotoliu su dalyviais iš įvairių pasaulio šalių. Dalyviai nuo ankstyvo ryto iki pat pietų gilinosi į lietuvių kalbą, o po pamokų ir savaitgaliais jų laukė dar intensyvesnė kultūrinė programa.

Užsieniečiai susipažino su Lietuvos istorija, žymiausiomis vietomis, tradicijomis, virtuve, tautine muzika, muzikiniais instrumentais, dainomis, šokiais, kinu ir Lietuvoje bei pasaulyje pasižymėjusiais lietuviais. Kursantai susipažino su Klaipėda, lankėsi moderniame Klaipėdos pilies muziejuje, pamatė Baltijos jūrą, kai kuriems „pasisekė“ net išsimaudyti.

Šalčiausią sausio savaitgalį kursų dalyviai lankėsi Vilniuje, Kernavėje ir Kaune, kur pajuto tikrą žiemą ir stingdantį šaltį. Tai buvo ekstremali patirtis atvykusiems iš šiltųjų kraštų. Išvyka į Kuršių Neriją sužavėjo kiekvieno kelionės dalyvio širdį. Buvo aplankyti Palangos Tiškevičių rūmai, kuriuose įsikūręs Gintaro muziejus.

Kultūrų dienoje kursantai buvo supažindinti su lietuviškais patiekalais, dainomis, šokiais ir žaidimais. Dalyviai taip pat pasakojo apie savo gimtąsias šalis - jų papročius, nacionalininius kostiumus, pavaišino savo šalių skanėstais, padainavo ir pamokė šokių. Kino popietėje buvo peržiūrėti šeši skirtingos  tematikos trumpametražiai filmai: nuo animacinio muzikinio filmuko iki istorinio filmo bei naujausią sausio 18 d. pasirodžiusį filmą „Sutrikimas“. Dalyviai pasijuto lyg tikrame kino teatre – žiūrėdami kiną mėgavosi spragėsiais ir gėrimu.

Pažengusieji lietuvių kilmės kursų dalyviai svečiavosi šeimoje Kretingoje, ten patys virė cepelinus, o kita dalis kursantų – Klaipėdos rajone, mokėsi kepti žemaitišką kugelį, šokti žemaitiškus šokius ir dar spėjo sudalyvauti žemaitiškoje žiemos olimpiadoje!

Kasmetė akademija jos dalyviams - ne tik mokymosi vieta, bet ir pažinimo šaltinis, praturtinantis ne tik kalba, istorijos pažinimu ir draugyste.

Lietuvių kalbos ir kultūros žiemos akademiją remia Švietimo mainų paramos fondas.

Naujienos

Susijusios naujienos

Visos naujienos