BDAR
Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2024 m. Kovo 01 d.

Naują kadenciją Klaipėdos universiteto rektorius pradės su atsinaujinusia komanda

Kovą 4-ąją kadenciją baigiantis ir naują vadovavimo Klaipėdos universitetui (KU) penkmetį pradėsiantis rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas į ateities iššūkius kibs su atsinaujinusia komanda. Šiandien KU taryba patvirtino rektoriaus pristatytus kandidatus eiti prorektorių pareigas.

Iš ankstesnio prorektorių trejeto tęsti savo darbus liks tik dr. Benediktas Petrauskas, kurio atsakomybė -  Universiteto infrastruktūros ir plėtros klausimai. Prorektorius pasidžiaugė, jog per pirmąją kadenciją pradėti projektai šiuo metu jau baigti ar pasiekę finišo tiesiąją, tuo pat metu aktyviai dirbama su besitęsiančiais ir naujais. „Mano matymas, kad KU vystysis, augs drauge su miestu bei regionu ir bus žingsniu priekyje, nes taip ir turi būti, tokia universiteto priedermė“,- sakė drauge su KU rektoriumi antrąją kadenciją pradėsiantis dr. B. Petrauskas.

KU mokslo ir inovacijų prorektore patvirtinta dr. Laura Šaltytė-Vaisiauskė, iki šiol vadovavusi KU Mokslo ir inovacijų tarnybai. Dr. L. Šaltytė-Vaisiauskė yra KU absolventė, Klaipėdoje įgijusi matematikos bakalauro ir  magistro laipsnius, 2013 metais apgynusi daktaro disertaciją Vilniaus universitete. KU dirba nuo 1999-ųjų, dėsto   nuo 2003 m. Prisistatydama KU tarybai būsimoji prorektorė akcentavo per pastarąjį penkmetį išaugusius KU mokslinius rodiklius, ekspertų vertinimus apie aukštą mokslo socioekonominį poveikį regionui, ženkliai padidėjusias projektinių veiklų apimtis: nuo 2019 m. šis rodiklis ūgtelėjo 56,4 proc.; per tą patį laikotarpį mokslinių publikacijų skaičius didėjo beveik 50 proc., HORIZON EUROPE projektų skaičius taip pat apie 50 proc. Sėkmės sąlyga dr. L. Šaltytė-Vaisiauskė pavadino kasmetines diskusijas su akademiniu personalu padaliniuose, sukurtą grįžtamąjį ryšį, nuolatinę komunikaciją su padaliniais apie institucijos lūkesčius. Savo tikslu dr. L. Šaltytė-Vaisiauskė įvardino pradėtų darbų tęstinumą.

Kitą savaitę KU studijų prorektorės pareigas oficialiai pradėsianti eiti dr. Aida Norvilienė taip pat KU alumnė, čia baigusi Vaikystės pedagogikos, vėliau - Edukologijos doktorantūros studijas bei Viešojo administravimo studijas Kauno technologijų universitete. Vadovaujantį darbą ji dirba jau 17 metų, pastaruoju metu ėjo KU Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Pedagogikos katedros vedėjos pareigas. Pristatydama savo ateinančių penkerių metų veiklos viziją dr. Aida Norvilienė akcentavo studijų kokybės klausimus, lankstumą reaguojant į visuomenės pokyčius, mokymosi visą gyvenimą sąlygų užtikrinimą, studijų tarptautiškumo stiprinimą,  jungtinių, tarpdisciplininių ir naujų studijų programų rengimą.

KU Tarybos patvirtinta prorektorių komanda Universiteto bendruomenei bus pristatyta kovo 6-ąją vyksiančiame susitikime su bendruomene. Kadangi prof. dr. A. Razbadauskas rektoriaus pareigoms eiti išrinktas antrą kartą, iškilmingos inauguravimo ceremonijos atsisakyta. Naujos kadencijos pradžią žymės KU rektoriaus ir prorektorių komandos prisistatymas KU bendruomenei.

Naujienos

Susijusios naujienos

Visos naujienos