Projekto komanda: prof.dr.Ligita Šimanskienė, doc. Dr. Jurgita Paužuolienė, dr. Julija Melnikova, dr. Aleksandra Batuchina, doc.dr. Dalia Jakulytė, lekt.Darius Burgis, projekto vadovė prof.dr. Erika Župerkienė.
Vienas iš D-ChallengHE projekto siekiamų rezultatų – sukurti internetinę platformą, skirtą aukštojo mokslo dėstytojams ir kitam akademiniam personalui mokymuisi internetu. Čia jie galės tobulinti savo mokymo įgūdžius ir prisitaikyti prie naujų mokymosi būdų, kad galėtų efektyviai mokyti savo studentus.
Skaitmenizacijos amžiuje visi turime prisitaikyti prie naujų technologijų, ir aukštosios mokyklos nėra išimtis. Nors yra įrodyta, kad prisitaikymas prie internetinio mokymo nebuvo paprasta užduotis kiekvienam dėstytojui, tačiau reikia ieškoti būdų, kaip užpildyti spragą, kai kalbame apie skaitmeninius įgūdžius, metodus ir daugelio jų įgyvendinimą.
D-ChallengHE projektas siekia kurti internetinę platformą, kurioje pedagogai turės galimybę gauti įrankius, žinias ir išteklius, kurie padės jiems sukurti efektyvią ir įdomią mokymosi patirtį savo studentams internetu.
Platforma bus patogi ir lengvai pasiekiama, todėl pedagogai galės ją pasiekti bet kur ir bet kada. Ją sudarys:
- pagrindinis puslapis arba pristatymo puslapis, kuriame paaiškinami galimi kursai ir mokymosi rezultatai
- kursų puslapis, kuriame pedagogai galės registruotis internetu ir mokytis
- forumo puslapis atviroms diskusijoms
- kontaktinis puslapis dėl pagalbos
- D-ChallengHE pristatymo puslapis, kuriame bus daugiau nuorodų į projekto rezultatus
Kursai apims daugybę su mokymu internetu susijusių temų. Jas kurs ekspertai, turintys didelę mokymo internete patirtį, užtikrindami, kad pedagogai gautų pačią naujausią ir aktualiausią informaciją.
Be kurso turinio, kiekviename kurse taip pat bus baigiama apklausaa. Dėstytojai galės įvertinti savo supratimą apie kursų moduliuose nagrinėjamas temas. Įsivertinimo patogumui bus galima naudoti vaizdinę pažangos juostą, kuri padės stebėti savo pažangą ir nustatyti sritis, kuriose gali prireikti papildomos paramos.
Viena iš pagrindinių šios platformos savybių bus jos interaktyvumas – interaktyvi forumo dalis. Pedagogai galės dalyvauti diskusijose su kitais platformoje besilankančiais ar ja besinaudojančiais pedagogais, leisdami dalytis idėjomis ir gerąja patirtimi.
Platformoje taip pat bus įvairių išteklių, kuriuos pedagogai galės panaudoti tobulindami savo mokymo internete įgūdžius. Greičiausiai juose bus:
- Atvejo analizės aprašymas
- Pamokų planų pavyzdžiai
- Išorinių išteklių biblioteka (nuorodos į straipsnius, studijas ir kitus kanalus, susijusius su mokymu internetu, leidžiančius lankytojams sužinoti naujausias tendencijas)